Gräddkanna silver

Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRÄDDKANNA, silver, senempire, godronnerat liv, svängt handtag, invändigt förgylld, stämplad Fredrik Oscar Ahlström (verksam 1846-1884), Södertälje 1848, höjd 13 cm, vikt 135 g

mindre bucklor

587533

2018-11-07