Oljemålning 1800-tal

Oljemålning 1800-tal
Oljemålning 1800-tal
Oljemålning 1800-tal
Oljemålning 1800-tal
Oljemålning 1800-tal
Oljemålning 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, sannolikt Nederländerna, porträtt av en yngling med en rökpipa samt en tenn kanna, olja på duk, höjd ca 28.5x23 cm

Slitage, ställvis förlust av färg, några hål på duk, duket är ospänt, troligen gjorts av en större tavla

587599

2018-11-06