Skåp 1700/1800-tal

Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal
Skåp 1700/1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅP, 1700/1800-tal, ek med fanéringsdekor i mahogny och ebenholts, beslag i mässing, övre delen med dörrpar samt bakomliggande hyllplan, nedre delen med 5 lådor, höjd ca 210, 128x48 cm

Kompletterad, renoverad, några listor är lösa, senare beslag och lås, torrsprickor, spår av trämask, märken, repor, stötmärken, slitage

587666

2018-11-06