Skåp 1700/1800-tal
2018-11-06
587666
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKÅP, 1700/1800-tal, ek med fanéringsdekor i mahogny och ebenholts, beslag i mässing, övre delen med dörrpar samt bakomliggande hyllplan, nedre delen med 5 lådor, höjd ca 210, 128x48 cm
Kompletterad, renoverad, några listor är lösa, senare beslag och lås, torrsprickor, spår av trämask, märken, repor, stötmärken, slitage