Fåtöljer nyrokoko Salnecke

Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke
Fåtöljer nyrokoko Salnecke

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, nyrokoko, 1800-talets tredje kvartal, s k emmor, träskuren dekor i valnöt, hjulhylsor i mässing, sitthöjd 43 cm

PROVENIENS: Salnecke slott, Gryta socken, Uppland

587670

2018-11-07