Anders Zorn, Natteffekt III

Anders Zorn, Natteffekt III
Anders Zorn, Natteffekt III
Anders Zorn, Natteffekt III
Anders Zorn, Natteffekt III

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920) Natteffekt II, etsning, 1897, ej signerad, ca 30x20 cm

LITTERATUR: Asplund 111, Hjert & Hjert 188, ZG 111, 3 état. Sällsynt.

Oramad, gulnad

587691

2018-11-12