Kandelabrar silver empirestil
Klubbat för:
36 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, silver, för fem ljus vardera, empirestil 1900-talets början, bladornerade ljusarmar, kannelerade skaft på rund fot, dekor av antikiserande figurer, stämplade 835 m, höjd ca 69 cm, vikt ca 3380 g
En ljusmanschett saknas, buckla på ena foten
587777
2018-11-09