Kandelabrar silver empirestil

Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil
Kandelabrar silver empirestil

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, silver, för fem ljus vardera, empirestil 1900-talets början, bladornerade ljusarmar, kannelerade skaft på rund fot, dekor av antikiserande figurer, stämplade 835 m, höjd ca 69 cm, vikt ca 3380 g

En ljusmanschett saknas, buckla på ena foten

587777

2018-11-09