Benedik Passig oljemålning
2018-11-13
587785
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BENEDIK PASSIG (1864-1957): Motiv med Lüneburgerheide, olaj på duk, signerad och daterad B Passig 1907, 66x120 cm
A tergo märkt "Holsteinische Haide köpt i Wiesbaden den 4 september 1907 genom Ferd Küpfers Konsthandel"