Kerstin Olby ´´Lin´´ stolar
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KERSTIN OLBY, ´´Lin´´ stolar, 8 st, 2000-tal, stomme i massiv ask med hampasadelgjord, flätat sits och ryggstöd, delvis bränmärkta ´´Trätina´´, delvis etikettmärkta ´´Olby´´, sitthöjd ca 45 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Bruksslitage, ranka
587878
2018-11-29