Chiffonjé 1900-talets början
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1900-talets början, fanerad i valnöt, med 5 lådor samt en klaff med bakomvarande lådinredning, beslag i förgylld mässing, höjd ca 147, 75x54 cm
Slitage, torrsprickor, sprickor i fanéring, fanéring har vridit ställvis, fanérskador, fanérbortfall, en knopp till invändiga lådorna saknas, ställvis förlust av förgyllning på mässing
587915
2018-11-07