Stol gustaviansk 1700-tal förgylld

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOL, gustaviansk, 1700-tal, förgylld, skuren dekor av pärlstav, fleuroner samt blad, oval ryggbricka, medaljongformad sits, kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm

Sprickor, färgbortfall, förstärkt, slitage, fläckar, ursprungligen bemålade

587962

2018-11-15