Stol gustaviansk 1700-tal förgylld
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOL, gustaviansk, 1700-tal, förgylld, skuren dekor av pärlstav, fleuroner samt blad, oval ryggbricka, medaljongformad sits, kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm
Sprickor, färgbortfall, förstärkt, slitage, fläckar, ursprungligen bemålade
587962
2018-11-15