Bägare vas silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE, Carl Nyström, Stockholm 1861, VAS, Anders Bäck, Alingsås 1861, BÄGARE, Gustaf Otto Sjöberg, Falun 1811, silver, bägarna invändigt förgyllda, höjd 5-10 cm, vikt 210 g
Vasens fotring med lagning, större bägaren med inskription
587998
2018-11-07