Bägare vas silver

Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, Carl Nyström, Stockholm 1861, VAS, Anders Bäck, Alingsås 1861, BÄGARE, Gustaf Otto Sjöberg, Falun 1811, silver, bägarna invändigt förgyllda, höjd 5-10 cm, vikt 210 g

Vasens fotring med lagning, större bägaren med inskription

587998

2018-11-07