Eva Staehr Nielsen, 2 vaser samt 1 skål

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EVA STAEHR NIELSEN, 3 dlr, två vaser samt en skål, 1900-talets mitt, Saxbo, brunglaserat stengods med inslag av blått, signerade E.S.T.N samt inpressad fabriksstämpel, vasernas höjd ca 13-8 cm, skål 9 diam

Minimalt bruksslitage

588016

2018-11-07