Tedosa Kina 1700-tal

Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal
Tedosa Kina 1700-tal

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TEDOSA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, livet med reserver i relief, dekor av pioner i emaljfärger, foten med genombruten dekorslinga, höjd ca 12,5 cm

Kuntoraportti

Lagningar

588028

Päivämäärä:

2018-11-08