Tedosa Kina 1700-tal
Klubbat för:
850 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
TEDOSA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, livet med reserver i relief, dekor av pioner i emaljfärger, foten med genombruten dekorslinga, höjd ca 12,5 cm
Kuntoraportti
Lagningar
588028
Päivämäärä:
2018-11-08