Signerad akvarell och litografi av Jirlow 1978

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MED AKVARELL OCH DEDIKATION AV JIRLOW. SELLGREN, GÖRAN. Lennart Jirlow. Tablåer ur ett målande liv. Förord Beppe Wolgers. Stockholm 1978.
4:o. 1 originalfärglitografi L. Jirlow, signerad i kolofonen, 1 signerad akvarell på försättsbladets baksida med dedikation från konstnären.
Välbevarat brunt hfrbd. Pappbandkassett. Bibliofilupplaga tryckt i 350 nr. ex., detta utan nummer, HC.

Pappkassett lätt nött.

588061

2018-11-15