Josef Frank fåtöljer/ karmstolar

Klubbat för:

18 500 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

JOSEF FRANK, fåtöljer/ karmstolar, modell 969, 1 par, 2000-tal, formgiven 1939 för Firma Svensk Tenn, stomme i mahogny, klädda i randig tyg, etikettmärkta, sitthöjd ca 41 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

588177

2018-11-29