Romersk skola omkring 1740-1760 Allegori
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ROMERSK SKOLA (omkring 1740-1760), Allegori av konsterna, måleri, skulptur och arkitektur, olja på duk, 107x122 cm
PROVENIENS
Inhandlad på auktion i Stockholm 1953, vidare i arv till nuvarande ägare.
Dubblerad lagningar, retuscher
588193
2018-11-24