Coronation Mugs England

Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England
Coronation Mugs England

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CORONATION MUGS, 23 st., porslin, England, 1900-tal, av varierande tillverkare, polykrom dekor, höjd ca 5-11 cm, bok medföljer: "Royal Commemorative Mugs and Beakers", Peter Lockton, Tuckwell press, England 2001

Smärre nagg kan förekomma, krackelering, slitage

588203

2018-11-10