Coronation Mugs England
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CORONATION MUGS, 23 st., porslin, England, 1900-tal, av varierande tillverkare, polykrom dekor, höjd ca 5-11 cm, bok medföljer: "Royal Commemorative Mugs and Beakers", Peter Lockton, Tuckwell press, England 2001
Smärre nagg kan förekomma, krackelering, slitage
588203
2018-11-10