Mikroskop Frankrike
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
C. VERICK MIKROSKOP, Frankrike, 1800-talets senare del, mässing, signerat "C Verick, Paris, éleve special de E Hartnack rue de la Parchemineriez Paris", höjd ca 28 cm, tillbehör samt originalschatull fanérat i mahogny medföljer
Brukslitage, schatullets nyckel saknas
588385
2018-11-08