Mikroskop Frankrike

Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike
Mikroskop Frankrike

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

C. VERICK MIKROSKOP, Frankrike, 1800-talets senare del, mässing, signerat "C Verick, Paris, éleve special de E Hartnack rue de la Parchemineriez Paris", höjd ca 28 cm, tillbehör samt originalschatull fanérat i mahogny medföljer

Brukslitage, schatullets nyckel saknas

588385

2018-11-08