Träskulptur 1700-tal

Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal
Träskulptur 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

2 500 SEK

SKULPTUR, 1700-tal, sakral, sittande apostel med bok, skuren i trä samt krederad och bemålad, höjd ca 41 cm

Åldersrelaterat slitage, spricka, färgbortfall, saknar ett öga

588469

2018-11-09