Arne Jacobsen, 1 par karmstolar "Oxford 3271"

Arne Jacobsen, 1 par karmstolar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARNE JACOBSEN, karmstolar/konferensstolar, 2 st, modell "Oxford 3271" Fritz Hansen, Danmark, ursprungligen formgivna 1963, formpressad sits med stommar och karmar i förkromat stål, klädd i vinröd mocka, etikettmärkta, fast säteshöjd med sitthöjd ca 48 cm

Bruksslitage, Nött klädsel, mindre repor och fläckar kring stommen

588527

2018-11-15