Greta Magnusson Grossman, golvlampa, Bergboms
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, Bergboms, Malmö 1950-tal, modellnummer G-33 "Gräshoppan / Grasshopper", svartlackerad, märkt G-33 Bergboms, höjd ca 124 cm
del av mässingsfäste upptill saknas, slitage
588534
2018-11-11