Jugendsoffa från Baltiska utställningen 1914
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
SOFFA, jugend, tidigt 1900-tal, stomme i valnöt, klädsel i gulrandig ulltextil, längd ca 140, rygghöjd ca 100 cm
PROVENIENS: Baltiska utställningen, Malmö, 1914
Kuntoraportti
Bruksslitage, källarlukt
588656
Päivämäärä:
2018-11-09