Jugendsoffa från Baltiska utställningen 1914

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SOFFA, jugend, tidigt 1900-tal, stomme i valnöt, klädsel i gulrandig ulltextil, längd ca 140, rygghöjd ca 100 cm

PROVENIENS: Baltiska utställningen, Malmö, 1914

Kuntoraportti

Bruksslitage, källarlukt

588656

Päivämäärä:

2018-11-09