Glasservis modell Rydberg
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS, 53 dlr, modell "Rydberg", 1900-talets början, kasad dekor av ränder, olika utförande, 6+3+1 selterglas höjd 9-11, starkvinsglas, likörglas och snapsglas på fot, höjd 5-11 cm, 12+2+1 starkvinsglas höjd 10-12 cm
Några enstaka glas med nagg/fotnagg
588658
2018-11-09