Glasservis modell Rydberg

Glasservis modell Rydberg
Glasservis modell Rydberg
Glasservis modell Rydberg
Glasservis modell Rydberg
Glasservis modell Rydberg
Glasservis modell Rydberg

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLASSERVIS, 53 dlr, modell "Rydberg", 1900-talets början, kasad dekor av ränder, olika utförande, 6+3+1 selterglas höjd 9-11, starkvinsglas, likörglas och snapsglas på fot, höjd 5-11 cm, 12+2+1 starkvinsglas höjd 10-12 cm

Några enstaka glas med nagg/fotnagg

588658

2018-11-09