Servisdelar Teema Arabia

Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAJ FRANCK (1911-1989), servisdelar 48 st, "Teema", Arabia, grön glasyr, bestående av gryta med pip, karott med pip, 3 skålar, uppläggningsfat, 4 kaffekoppar med fat, 2 muggar, 13 skålar diameter 15 cm, 2 tallrikar diameter 25 cm, 19 tallrikar diameter 23 cm, 2 tallrikar diameter 19 cm, delvis stämplade

Slitage, några enstaka nagg

588659

2018-11-09