Servisdelar Teema Arabia
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAJ FRANCK (1911-1989), servisdelar 48 st, "Teema", Arabia, grön glasyr, bestående av gryta med pip, karott med pip, 3 skålar, uppläggningsfat, 4 kaffekoppar med fat, 2 muggar, 13 skålar diameter 15 cm, 2 tallrikar diameter 25 cm, 19 tallrikar diameter 23 cm, 2 tallrikar diameter 19 cm, delvis stämplade
Slitage, några enstaka nagg
588659
2018-11-09