Servisdelar Teema Arabia

Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia
Servisdelar Teema Arabia

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAJ FRANCK (1911-1989), servisdelar, ca 35 st, "Teema", Arabia, svart och vit glasyr, bestående av 9 vita kaffekoppar med 6 fat, 5 vita kaffekoppar med 11 fat, vit gräddkanna, 10 svarta kaffekoppar med 7 fat, 2 svarta kaffekoppar utan fat, 7 svarta muggar, svart gräddkanna, delvis stämplade Arabia Made in Finland

Smärre slitage

588660

2018-11-09