Ikon S:t Katarina

Ikon S:t Katarina
Ikon S:t Katarina
Ikon S:t Katarina
Ikon S:t Katarina

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

IKON, S:t Katarina av Alexandria, S:t Basilius och S:t Mikael, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå, riza i delvis försilvrad mässing, ca 31x23,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Slitage

588769

2018-11-09