Ikon S:t Katarina
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IKON, S:t Katarina av Alexandria, S:t Basilius och S:t Mikael, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå, riza i delvis försilvrad mässing, ca 31x23,5 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Slitage
588769
2018-11-09