Ikon S:t Gurius
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IKON, främre raden avbildar S:t Gurius, S:t Peter, S:t Paulus samt S:t Claudia, Moskva, 1800-talets slut, tempera och olja samt delvis förgylld, pannå, ca 31,4 x 26,4 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
588771
2018-11-09