Ikon S:t Basilius

Ikon S:t Basilius
Ikon S:t Basilius
Ikon S:t Basilius
Ikon S:t Basilius
Ikon S:t Basilius
Ikon S:t Basilius

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

IKON, S:t Basilius, S:t Johannes och S:t Gregorius, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera och olja på pannå, senare förgyllning, ca 40x34 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Fogspricka, omfattande krackelyr

588773

2018-11-09