Ikon Gudsmodern
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IKON, Gudsmodern, "Panagia", Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå och med försilvrad riza, ca 30,5x20,5 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Små färgbortfall, krackelyr
588778
2018-11-09