Ikon Gudsmodern

Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Gudsmodern, "Hodegetria" Moskva, akademisk stil, tidigt 1900-tal, olja på pannå samt riza i nysilver, ca 30x24,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Slitage på rizzan

588779

2018-11-09