Ikon Gudsmodern
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Gudsmodern, "Hodegetria" Moskva, akademisk stil, tidigt 1900-tal, olja på pannå samt riza i nysilver, ca 30x24,5 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Slitage på rizzan
588779
2018-11-09