Carl-Harry Stålhane bordslampa
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), bordslampa, stengods, Designhuset 1970-/80-tal, , blank glasyr i gråvitt, brunt och svart med dekor av växter, signerad S DESIGNHUSET SWEDEN KE (drejare Kent Eriksson), höjd ca 53 cm inklusive skärmställning
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
588849
2018-11-10