Väggappliquer brons
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, Frankrike, 1900-talets början, Louis XV-stil, 3-armade, brons, förgyllda, sannolikt gjutarmärkt "E Colin & Cie, Paris", total höjd inkl lampa 73, bredd 42 cm
PROVENIENS: Zarah Leander, enl auknr 41, Smålandskvalité 7:e mars 1993
Smärre sprickor
588967
2018-11-10