Väggappliquer brons

Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons
Väggappliquer brons

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGAPPLIQUER, 1 par, Frankrike, 1900-talets början, Louis XV-stil, 3-armade, brons, förgyllda, sannolikt gjutarmärkt "E Colin & Cie, Paris", total höjd inkl lampa 73, bredd 42 cm
PROVENIENS: Zarah Leander, enl auknr 41, Smålandskvalité 7:e mars 1993

Smärre sprickor

588967

2018-11-10