Ring med en gammalslipad diamant
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
RING, 18 k vitguld med en gammalslipad diamant, ca 0.80 ct, kvalitet I-J/I, omgiven av åttkantslipade diamanter, totalt ca 0.12 ct, ringstorlek 18.5, totalvikt ca 4 g
Slitage, spår av renovering till skenan, diamanten med en nagg
588983
2018-11-15