Kunglig Dansk Flora Danica ask med lock
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, ask med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3582, polykromt målad dekor av olika växter ur den danska floran, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, höjd ca 14, längd 16 cm
588985
2018-11-18