Bruno Mathsson ett par fåtöljer Mina

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Mina", Bruno Mathsson International 1996, stomme av skiktlimmad bok, klädda i rött skinn, bränmärkta BRUNO MATHSSON INTERNATIONAL MADE IN VÄRNAMO SWEDEN 1996, sitthöjd ca 40 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Smärre bruksslitage, benen med märken och repor

589066

2018-11-29