Bruno Mathsson ett par fåtöljer Mina
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Mina", Bruno Mathsson International 1996, stomme av skiktlimmad bok, klädda i rött skinn, bränmärkta BRUNO MATHSSON INTERNATIONAL MADE IN VÄRNAMO SWEDEN 1996, sitthöjd ca 40 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Smärre bruksslitage, benen med märken och repor
589066
2018-11-29