Bruno Mathsson fåtölj "Eva"
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Mina", fåtölj, Firma Karl Mathsson, urspringligen formgiven 1978, stomme i formböjd bok, stoppad klädsel i rött skinn, stämplad Bruno Mathsson International Värnamo 1996, sitthöjd ca 41 cm
Smärre bruksslitage, benen med repor och märken, en fog har lossnat något i limningen
589071
2018-11-10