Bruno Mathsson fåtölj "Eva"

Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Mina", fåtölj, Firma Karl Mathsson, urspringligen formgiven 1978, stomme i formböjd bok, stoppad klädsel i rött skinn, stämplad Bruno Mathsson International Värnamo 1996, sitthöjd ca 41 cm

Smärre bruksslitage, benen med repor och märken, en fog har lossnat något i limningen

589071

2018-11-10