Ljuskrona Kar Johan-stil

Ljuskrona Kar Johan-stil
Ljuskrona Kar Johan-stil
Ljuskrona Kar Johan-stil
Ljuskrona Kar Johan-stil
Ljuskrona Kar Johan-stil
Ljuskrona Kar Johan-stil

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets början, Karl Johan-stil, stomme i mässing, behängd med olikslpade prismor, för 6 ljus, invändigt elektrifierad, höjd (exl sladd) ca 92 cm, diameter ca 56 cm, 5 lösa manschetter samt några lösa prismor medföljer

Några prismor saknas, slitage, rester av stearin, ställvis anlöpning, dammig, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion, någon enstaka nagg kan förekomma

589263

2018-11-13