Soffa, 3-sits, chesterfield
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, s.k. Cheffieldmodell, 3-sits, omkring 1960-70-tal, grönfärgat skin, löstagbara sittplymåer, djuphäftad rygg, bakre benpar med hjultrissor, troligen Norell Möbel, sitthöjd ca 44, bredd 210 cm
Bruksslitage, tyget under en dyna är trasig, smärre reva vid armstöd
589347
2018-11-13