Wiwen Nilsson armring
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WIWEN NILSSON, armring, sterlingsilver, Lund, 1936, med 3 trappslipade rektangulära lapis lazuli, med stämplad namnsignatur, innerlängd ca 6 cm, vikt 29.6 g
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Bruksslitage, ställvis anlöpning, mindre repor
589360
2018-11-29