Wiwen Nilsson bägare
Klubbat för:
6 800 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
WIWEN NILSSON, bägare, silver, Lund, 1935, hektagonal form, höjd ca 13.5 cm, totalvikt ca 220 g
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Kuntoraportti
Bruksslitage, mindre repor, ställvis anlöpning
589382
Päivämäärä:
2018-11-29