Wiwen Nilsson bägare

Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare
Wiwen Nilsson bägare

Klubbat för:

6 800 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

WIWEN NILSSON, bägare, silver, Lund, 1935, hektagonal form, höjd ca 13.5 cm, totalvikt ca 220 g

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Kuntoraportti

Bruksslitage, mindre repor, ställvis anlöpning

589382

Päivämäärä:

2018-11-29