Gamla Santessonska tenngjuteriet ask Jugend

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GAMLA SANTESSONSKA TENNGJUTERIET, ask med lock, tenn, Stockholm 1907, jugend, dekor i relief av blomsterslingor, märkt med tillverkare, diameter ca 15, höjd 7 cm

Slitage, fläckar, locket med nagg

589384

2018-11-13