Autografer motor Sport

Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport
Autografer motor Sport

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AUTOGRAFER, tema Racing, MC, Speedway, Program Kanon Loppet Karlskoga 1961: signerad av Jack Braham, Jim Clark, Geoff Duke, Innes Ireland, Stirling Moss, Tim Parnell, Roy Salvadori, John Surtress, samt
Michael Schumacher (färgfoto), Barrichello, Stirling Moss, Keke Rosberg (färgfoto), Sebastian Vettel,
5 st samramade autografer av Varg Olle, Jack Parker, Wally Green, Basse Hveem och Aub Lawson,
Tony Rickardsson, Nicki Pedersen, Chris Holder, Greg Hanock, Tai Woffinden, Wally Green
autografer skrivna på fotografier, bilder, papper, varierande mått.

PROVENIENS:
Nuvarande ägare har fått flera av racingautograferna i samband med tävlingar och samtliga speedwayautografer, främst vid Grand Prix-tävlingar.

Har varit på tiotalet OS och ett flertal VM och EM i olika sporter.

589476

2018-11-25