VM 1994 Sport
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VM 1994 USA, svenska fotbollstruppen, autografer i program, 21 spelare samt ledare (ej Ingesson), ALFA-BILD signerad Klas Ingesson, samt vykort på VM-laget 1994 (med tryckta autografer),
PROVENIENS:
Nuvarande ägare var inbjuden av Svenska Fotbollförbundet till VM i USA 1994 då Sverige sensationellt slutade trea och firade midsommar med truppen i Detroit där de bodde på samma hotell.
Har varit på tiotalet OS och ett flertal VM och EM i olika sporter.
589490
2018-11-25