Ringar guld

Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

RINGAR, 3 st, ring, 18 k guld med safir ca 0.66 ct, samt gammalslipade diamanter, totalt ca 0.13 ct, J O Eriksson, Stockholm, 1927, ringstorlek 16.25, ring, 18 k guld med smaragd ca 0.14 ct, svensk importstämpel, ringstorlek 17, ring, 14 k guld med syntetisk rubin, ringstorlek 16.25, totalvikt ca 5.8 g

Zustandsbeschreibung

Slitage, spetsarna av några av klorna till safir ringen saknas, smaragd med mindre repor

589516

2018-11-20